Home   ›   Turistika   ›   Turistické cesty   ›   Cyklostezky   ›    

Cyklostezky

Cyklostezky na území Nadějkova vedou z rozcestí nad Starcovou Lhotou přes Boučí na nadějkovské náměstí Prokopa Chocholouška, dále přes Hronovu Vesec a Modlíkov směrem na Milevsko. Jsou součástí cyklostezek mikroregionu „Čertovo břemeno“.

Tento místní systém cyklotras je součástí "zelených stezek" GREENWAYS a navazuje na mezinárodní dálkovou cyklotrasu č. 11 GREENWAYS PRAHA – VÍDEŇ. V současné době tvoří trasy hustou síť, propojují všechny obce mikroregionu a každému umožňují vybrat si vlastní okruh. Některé trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi, jiné jsou náročnější s vyšším terénním převýšením určené pro horská kola a další jsou v zimním období upravovány pro běh na lyžích.

Na turisticky významných místech mikroregionu jsou instalovány informační panely (celkem 19 panelů). Informační brožura o cyklotrasách mikroregionu, obsahující mapu tras, možnosti ubytování a stravování a seznam turistických zajímavostí pro návštěvníky, je k dispozici na každém obecním úřadě mikroregionu a v informačním centru města Sedlec-Prčice.

Mapy ke stažení:

Cyklostezky v okolí:

Města a obce v okolí

Turistické cíle